Nasze plany

Wycieczka do Michałówki

Zabawy w gospodarstwie agroturystycznym.

Warsztaty ceramiczne "Pod Jabłonią"

Zabawy gliną.

Dzień Mamy i Taty

Występy dzieci, wspólne zabawy z rodzicami oraz poczęstunek.

Rozgrywki sportowe

Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Warsztaty czekoladowe

Prezentacja "Jak powstaje czekolada". Własnoręczne wykonanie czekolady.

Wycieczka do Teatru "Arlekin"

Przedstawienie

Spotkanie z panią bibliotekarką

Wspólne czytanie, przedstawienie ciekawych książek dla dzieci, zachęcanie do korzystania z biblioteki.

Warsztaty sensoryczne z teatrzykiem

Przedstawienie "Trzy świnki" oraz zabawy ciastoliną

Zebranie z rodzicami

Podsumowanie I półrocza - osiągnięte umiejętności przez dzieci, problemy wychowawcze, rekrutacja na nowy rok szkolny, przekazanie ważnych informacji na nowy semestr.

Warsztaty herbaciane

Przygotowanie upominków dla babć i dziadków.

Warsztaty świąteczne

Świąteczna bombka - samodzielne ozdabianie bombki, zapoznanie z tradycjami i zwyczajami bożonarodzeniowymi.

Konkurs plastyczny "Złota Polska Jesień"

Wykorzystanie darów jesieni w pracach plastycznych.

Koncerty muzyczne

Spotkania z muzyką - rozwijanie wrażliwości muzycznej, muzyka z różnych zakątków świata, poznawanie instrumentów muzycznych.

Światowy Dzień Mycia Rąk

Spotkanie z lekarzem, rozmowa n/t zdrowego stylu życia, dbania o higienę osobistą, ćwiczenia praktyczne w myciu rąk, upominki.

Konsultacje indywidualne

Konsultacje indywidualne nauczycieli, pedagoga, logopedy -wg potrzeb.

Zebranie organizacyjne z rodzicami

Podpisanie informacji, zgód, upoważnień, przekazanie ważnych informacji na dany rok szkolny

Teatrzyki kukiełkowe - teatr

Przedstawienie na terenie przedszkola co 2 miesiące.

Wycieczka do Stajni "Zielony konik"

Zwiedzanie stajni, przejażdżka bryczką, jazda na kucyku, czyszczenie kucyka, pieczenie kiełbasek na ognisku, zabawy na placu zabaw

Dzień Pzedszkolaka

Zabawy i konkursy w przedszkolu GR I i GR II. Spacer do pizzerii w Justynowie Gr II. Warsztaty sensoryczne - zabawy hydrożelem.

Spotkanie z Policjantami. Pogadanka na temat bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Spacer na skrzyżowanie w Justynowie.

Poznanie zawodu policjanta. Rozmowa na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania się wobec nieznajomych.

Bal na powitanie Jesieni.

Poznanie zmian zachodzących w przyrodzie jesienią, wykonanie ciekawych strojów z jesiennych darów. Integracja dzieci podczas wspólnej zabawy.

Pasowanie na przedszkolaka, Dzień Edukacji Narodowej. Występy dzieci, pasowanie na przedszkolaków.

Wzmacnianie więzi z przedszkolem, integracja dzieci.

Dzień Pluszowego Misia

Integracja dzieci. Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Spotkanie z Misiem Zdzisiem.

Wycieczka do Biblioteki Publicznej w Justynowie

Rozwijanie zainteresowań czytelnictwem.

Uroczystość Choinkowa

Poznanie zwyczajów i tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Stwarzanie atmosfery radości i oczekiwania na spotkanie ze św. Mikołajem.

Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość na terenie OSP w Justynowie

Występy dzieci, wręczenie przygotowanych przez dzieci prezentów. Konkursy i zabawy przy muzyce. Wzmacnianie więzi z dziadkami.

Bal Karnawałowy.

Poznanie zwyczajów karnawałowych. Zabawa w przebraniach przy muzyce, udział w konkursach.